2012 ÉVI PROGRAMJAINK "MATRICA" MÚZEUM ÉS RÉGÉSZETI PARK

A "Matrica" Múzeum és Régészeti Park 2012 évi programjaiból

A 25 éves születésnapját ünneplő "Matrica" Múzeum gyönyörűen felújított műemlék jellegű épületben a Terek, emberek, évezredek című új állandó kiállítás ízelítőt ad a város több tízezer éves múltjából. Az állandó kiállítás mellett a  Múzeumban évente számos időszaki kiállítás, előadás, koncert, múzeumpedagógiai óra és kézműves foglalkozás várja a látogatókat.

A Régészeti Park élő múzeum, a vitrinbe zárt világ helyett itt megelevenedik a múlt, a látogató bepillanthat az őskori élet hétköznapjaiba, diákok, felnőttek, családok szakavatott foglalkozásvezetőkkel rendhagyó történelemórákon vehetnek részt.

A látogatókat változatos programokkal, rendezvényekkel, kézműves foglalkozásokkal, játszóházzal, élő bemutatókkal, családi napokkal, előadásokkal, viselettörténeti bemutatóval, nyári táborokkal, korabeli étel- és lepénykóstolóval várják.

A folyamatosan épülő Park ma már sok lehetőséget nyújt a természetet kedvelő, történelem és a régészet iránt érdeklődő gyermekeknek, felnőtteknek.