A HÓNAP ELSŐ SZERDÁJA II.

ÉLETRAJZ - ÉLETMŰ II. - PÁRATLAN SZERDÁK A "MATRICA" MÚZEUMBAN

MŰVÉSZETTÖRTÉNETI ELŐADÁS-SOROZAT a hónap első szerdáján 17 órától Lálszló Bandyval

Belépőjegy: 300.- Ft

Minden hónap első szerdáján László Bandy képzőművész segítségével a sorozat folytatásaként hónapról hónapra bepillantást nyerhetünk a művészet világába. Az előadás arra kíván rámutatni, hogy egy kor világképe mennyire meghatározó egy életmű kialakulásában. Azzal a változtatással folytatódik az életrajz – életmű sorozatot, hogy egy-egy előadásban több alkotói magatartása kerül összehasonlításra. Az előadások sem a művészettörténet időrendjében követik egymást, hanem egy régi korra a 20. század valamely művészeti jelensége válaszol.
Az utolsó három előadásban a 20. századi magyar festészet néhány jelentős alakját ismerhetik meg az érdeklődők. A „civil” hallgatóság szereti az „érdekes” életrajzi anekdotákat, furcsaságokat, botrányokat hallani, melyeknek legtöbbször semmi közük az illető alkotó művészettörténeti jelentőségéhez, sőt sok esetben az értékelésüket is torzítják. Ez a sorozat második részében sem lesz másként.

ÉLETRAJZ-ÉLETMŰ II.

2012. Október 10.: Spanyolok az önkifejezés útján (El Greco és Goya)
         November 7.: Felszabadult színek és formák (Kandinszkij és Klee)
         December 5: Álmok, látomások, valóság (Bosch és Brueghel)
2013. Január 2.: A Párizsi Iskola (Modigliani, Chagall és mások)
         Február 6.: Kétféle holland út ( Rembrandt és Vermeer)
         Március 6.: Fekete és színes négyzetek (Malevics és Mondrian)
         Április 3.: Magyarok Párizsból (SzinnyeiMerse, Rippl Rónai és Mednyánszky)
         Május 8.: A művészet forradalmárai (Nyolcak)
         Június 5.: Két háború között (Derkovics, Egri, Vajda)

Helyszín: „Matrica” Múzeum – Százhalombatta, Gesztenyés út 1-3.
Információ: Dobos Ágnes, T: 06 30 9966 045
E-mail: agnesdobos@matricamuzeum.hu