Koszrúzási Ünnepség és Kiállítás Megnyitó

Viseletek másolatait állítjuk ki kiállításunkon Önöknek. A kollekciót több mint 10 évig készítettük. A munka régészeti kutatásokon és saját fonalfestési kísérleteinken alapult. Azt mondjuk, egy-egy öltözet akár ilyen is lehetett. És mi mindenről mesélhetne!

Többek között bronzkori vadász, vaskori fejedelem és kelta druida öltözete, római szenátor óriási tógája és római katona felszerelése látható a „Matrica” Múzeum 2017. október 10-én nyíló új időszaki kiállításán. Ezek a napjainkban megálmodott és megvalósított viseletek, tárgymásolatok igyekeznek hiteles képet mutatni a régi korok öltözködéséről. Növényekkel színezett gyapjúfonalak, kézi szőttes kendők és ruhák, hímzett bronzkori minták, kézzel varrt bőrbocskorok, bronzkori eszköz-másolatok és egy 3400 éves sószállító puttony másolata ad bepillantást a sokszínű őskori életbe. A kiállítás anyagát a „Matrica” Múzeum kollektívája hozta létre, sok kézműves segítséggel.