2013. szeptember 27.

BÁTÉ 695 - EGY DUNAMENTI KÖZÉPKORI FALU ÉLETE

A kiállítás a nagy érdeklődésre való tekintettel 2014. június 8-ig látogatható!

„Báté 695” – Egy Duna menti középkori falu élete

A 2013. szeptember 27-én 17 órakor nyílt a százhalombattai „Matrica” Múzeumban a „Báté 695” – Egy Duna menti középkori falu élete” című időszaki kiállítás. A megnyitón a vendégeket köszöntötte Vicze Magdolna PhD múzeumigazgató, a kiállítást megnyitotta, Dr. Pálóczi Horváth András régész, nyugalmazott tanszékvezető egyetemi tanár. A megnyitón közreműködött Mohácsi Timea énekkel, kobozon.

A „Matrica” Múzeum (ejtsd:mátrika) nyíló időszaki kiállítása a mai Százhalombatta középkori történetébe nyújt bepillantást. A város déli, dunafüredi részén egykor létezett Báté falu bemutatása a cél a megmaradt levéltári, régészeti és történeti adatok segítségével. A figyelem felkeltésének és a kiállítás üzenetének (miszerint Báté első okleveles említése 695 éves) céljából szándékosan alkalmazzák az erőteljes látvány-elemeket. Remélik, ezzel maradandó élményt nyújtanak a látogatóknak, erősíteni tudják az itt élők identitás-tudatát. Szintén nagy hangsúlyt helyeznek a megfogható tárgyakra, kipróbálható, egyszerűbb középkori kézműves tevékenységekre. Szeretnék a falu életét minél életszerűbben bemutatni, az interaktív lehetőségekkel élményszerűvé tenni.  Fontos szerepet kap a múzeumpedagógia, melyen keresztül a gyermekek részesei lehetnek a korhoz kapcsolódó ismereteknek, melyen keresztül a tárgyak különleges szerepet kapnak. A korszakok ruházatát a középkori Báté Dorka eleveníti meg, mely a Régészeti Park Viselettörténeti bemutatóján már látható volt! Báté Dorka fontos szerepet kap a kiállításban hívogatva a látogatót a kiállítás megtekintésére.

A kiállítás az NKA támogatásával valósult meg.

A város történetét megelevenítő kiállítás 2014. június 8-ig tekinthető meg!

Információ: 06 30 9966 045, 06 23 354 591, agnesdobos@matricamuzeum.hu

sajtóanyag (pdf. verzió)