2013. február 4.

Hajnali köd-fal a vára,
Termeiben sok a vendég,
Törpe-király fia-lánya.”
                                          (Weöres Sándor: A tündér)

2013. február 4-én (hétfőn) 16 órakor nyílik a Pécsi Bóbita Bábszínház és Bábmúzeum „Bóbita 50” című kiállítása a százhalombattai „Matrica” Múzeumban.

A vendégeket köszönti: Vicze Magdolna PhD, a „Matrica” Múzeum igazgatója. A kiállítást megnyitja Sramó Gábor a Pécsi Bóbita Bábszínház igazgatója.  A megnyitón bemutatásra kerül a „Csipp – Csupp mese” bábelőadás. Alkotók: Illés Ilona és Csizmadia Gabi.

A 2011/12-es évadban az 50. születésnapját ünnepli a Bóbita. Éppen fél évszázada, hogy Kós Lajos vezetésével színre lépett egy pécsi bábegyüttes, amely a televízió „Ki-mit-tud?” című műsorának köszönhetően rövid idő alatt országosan ismertté vált felnőtteknek szóló, zenés bábparódiáival. A későbbiekben is zenén alapuló, különböző bábtechnikákat mívesen használó és ötvöző formanyelv jellemezte a Bóbitát, a gyerekeknek és felnőtteknek szóló előadásokban egyaránt. A bábegyüttes előadásainak Kós Lajos művészi látásmódját tükröző karakteres, fantáziadús képi világa a későbbiekben újabb formátumos tervezők keze nyomán tudott időről időre megújulni, gazdagodni, színesedni a már hivatásos bábszínházként működő Bóbita színpadán.

A Bóbita Bábszínház bábmúzeumában korszakot és stílust teremtő bábokat, „emlékező” díszletelemeket, jelmezeket, plakátokat tekinthetnek meg a látogatók egy időutazásként is felfogható kiállításon.

A „Matrica” Múzeumban a bemutatott kiállításhoz kapcsolódó foglalkozásokat szerveznek óvodás és iskolás csoportoknak előzetes bejelentkezés alapján.  Február 16-án 14 órától a Matrica” Műhely gyermekfoglalkozása is kapcsolódik a bábkiállításhoz.

A kiállítás március 18-ig megtekinthető!

Minden gyermeket és felnőttet sok szeretettel várnak a szervezők.

A kiállítás helyszíne: „Matrica” Múzeum  ̶  Százhalombatta, Gesztenyés út 1-3.

Infó: T: 06 30 9966 045, agnesdobos@matricamuzeum.hu

www.bobita.hu

Meghívó (pdf. verzió)
Sajtóanyaf (pdf. verzió)

Ízelítő a kiállításból - programajáló

A linkre kattintva megnyithatja a kiállítás ajánlót!