2014. április 7.

"Jelek az útról" Csóka László festőművész kiállítása

„Jelek az útról” Csóka László festőművész a „Matrica” Múzeumban

2014. április 7-én 18 órakor nyílik Csóka László százhalombattai festőművész kiállítása. A megnyitón a vendégeket köszönti Vicze Magdolna PhD. múzeumigazgató, köszöntő beszédet mond Vezér Mihály PhD., Százhalombatta város polgármestere.

A kiállítást megnyitja Takács Péter műgyűjtő. A kiállításon közreműködik Puskás István zenész.

Csóka László százhalombattai festőművész alkotásait május 4-ig láthatja a nagyközönség itt, a „Matrica” Múzeumban. A százhalombattai bemutató után a művész munkái közel egy éven keresztül a Krím-félsziget több városában kerülnek kiállításra.  Az út első állomása Kijev lesz, ahova a Krími Magyar Társaság tiszteletbeli elnökasszonyától, Gladkih Nagyezsdától kapta a meghívást Csóka László.

Az elnökasszony tervei szerint jelen lesz a megnyitón.

A Csóka László munkáiból rendezett kiállítás a „Matrica” Múzeumban május 4-ig látható.

Sajtóanyag (Pdf. verzió)
Meghívó (Pdf. verzió)

A kiállítás ajánlása:

„Jelek az útról”

Csóka László festőművész „Jelek az útról” című kiállításának legfontosabb momentuma, hogy közel két évtizedes figuratív festészet után megtalálta a számára újdonságot és teljességet jelentő „lírai absztrakt” világot.  A kiállítás jelentős állomás a festő életében, hiszen Százhalombattán először tárja nyilvánosság elé vízióit, új alkotó korszakát. A képek láttán két kérdés fogalmazódhat meg a látogatóban: az elvont, felismerhető tárgyak nélkül létrehozott művekben, hogy tudja kifejezni saját érzés- és gondolatvilágát, és az esetleges, a spontán és a véletlen ellentéte, a tudatos komponálás, milyen egységet alkot a művészetben.

Barátai, a százhalombattaiak és a művészetek iránt érdeklődő közönség számára szívesen ajánlom, hogy nézze meg a tárlatot. A „Jelek az útról” egy alkotói élet sarokkövei, önkifejezésének lírai akkordjai.

Takács Péter festménybecsüs, műgyűjtő

Csóka László festőművész

Csóka László festőművész 1967. január 24-én Selymesilosván, a Pártiumi Szilágyságban született. Tízéves korától Zilahon lakott és ott járt iskolába. A festészettel először Szabó Vilmos festőművész műhelyében találkozott. Szakkörökben és magánfestőkhöz íratták be a szülei, ahol fejleszteni tudta a rajzolási képességeit, később ismerkedhetett a festészet technikáival. Érettségi után beiratkozott a Zilahi Népművészeti Iskolafestő szakára, ahol Man Nicolae festőművész volt a tanára.

1989-ben, mielőtt befejezhette volna tanulmányait, egy sorsfordulat miatt átszökött a zöldhatáron Magyarországra az akkor még tomboló romániai kommunista diktatúrából. Százhalombattára került, ahol bekapcsolódott a művészeti életbe. Azóta is ott él és alkot.  Festett Cipruson templomokban seccókat bizánci stílusban és Százhalombattán a 100 éves római katolikus templom seccóit is ő készítette.

Tagja több művészeti egyesületnek, számos egyéni és csoportos hazai és nemzetközi kiállítása volt Százhalombattán, a fővárosban és az ország néhány városában.

Zilahi Népművészeti Iskola - festő szak 1984-85,1987-89

Kalotaszegi Zsobok Alkotótábor tagja 2007-től

Ipp Art Művészeti Egyesület tagja 2005-től

Elismerés:

Pilisvörösvár 2011: „Az élet születése és sarjadása” Festészeti Díj

Önálló kiállításai:

• Budapest: Hotel Hilton 1998
  • Szováta: Teleki Ház 2001
  • Budapest: Dunapart Galéria 2005
  • Pilisvörösvár:  Mű-hely Galéria 2007
  • Székesfehérvár: Hotel Novotel 2008
  • Brassó: Reménység Háza 2009
  • Budapest: Magyar Kultúra Háza 2009
  • Budapest: Gellért  Hotel 2009
  • Budapest: Várnegyed Galéria 2009
  • Százhalombatta: Barátság Művelődési Központ Galéria 1998, 2000, 2004, 2007, 2009, 2011
  • Százhalombatta: Óvárosi Művelődési Ház 1998, 2009
  • Százhalombatta: Református templom Galéria 2008, 2009
  • Budapest: NH Hotel 2012
  • Győr: Petőfi Sándor Művelődési Ház 2013
  • Pilisvörösvár: Mű- Hely Galéria 2013
  • Százhalombatta: „Matrica” Múzeum 2014

Csoportos kiállításai:

• Százhalombatta: Szak Stúdió (Százhalombattai Alkotók Közössége)
  • Tata 1977
  • Érd 1977
  • Százhalombatta 1977, 1998, 2000
  • Mol Nyrt. 1998
  • Pályázat-Szolnok 1998
  • Kaposvár 1998
  • Benta Art R.M.E. (Regionális Művészeti Egyesület)
  • Pest- Megyei Biennále Érd 1999
  • Százhalombatta 2007, 2008, 2009, 2010
  • Tárnok
  • Bakonybél 2008
  • Zilah 2008
  • Budaörs 2010
  • Kalotaszegi Zsobok alkotótábor anyagából minden évben
  • Kolozsvár: Reményik Sándor Galéria
  • Zilah: Ipp Art Művészeti Egyesület

A képek a kiállítás után megvásárolhatók!

Információ: Dobos Ágnes

agnesdobos@matricamuzeum.hu, T: 06 30 9966 045