2014. május 12.

Éder Vera fotográfus fotókiállítása

Megnyitó:  május 12. ( hétfő) 17 óra

A kékszakállú herceg vára

"A férfi és a nő erőviszonyai"

Cser Krisztián basszus operaénekes és Vizin Viktória mezzoszoprán operaénekesnő közreműködésével

A kiállítás június 9-ig látogatható!

Éder Vera fotográfus

http://edervera.wix.com/eder_vera#!; http://www.abrakadabrafoto.com/#!aktualis/cl3g

1996-1998 miskolci Új Észak napi és Új Hírnök hetilapnál tanuló, majd fotoriporter.

1998-2005 Miskolci Nemzeti Színház hivatalos fotográfusa.

2001-2004 Budapesti Operettszínház hivatalos fotográfusa.

2001-2005 Bartók+ … Miskolci Nemzetközi Operafesztivál hivatalos fotográfusa

2001-2006 Veszprémi Összművészeti fesztivál meghívott fotográfusa

2003-tól a Pentaton művészügynökség rendezvényeinek, koncertjeinek fotósa

2007-2009 a Cervantes Spanyol intézet rendezvényeinek fotósa

2009-2011 az Izraeli Nagykövetség rendezvényeinek fotósa

2011-ben a SZIGET fesztivál hivatalos fotósa

2005 Decemberétől  2011 januárjáig a Magyar Állami Operaház hivatalos fotográfusa

2008-tól újra a Budapesti Operettszínház hivatalos fotográfusa.

2012-től a Rózsavölgyi Szalon és a Budapest Bábszínház hivatalos fotográfusa.

2013 januárjától az Abrakadabrafoto tagja

Éder Vera fiatal fotográfusként:

Munkáját Miskolcon kezdte egy helyi napi és hetilapnál, majd a Miskolci Nemzeti Színház hivatalos fotográfusa lett. Innen került a Budapesti Operettszínházhoz.

Színházi és rendezvényfotósként sok felkérése van.

Leginkább a színházi világ fotográfusa.

Mint a Rózsavölgyi Szalon fotográfusa a MÚOSZ a hét fotósának választotta

A Rózsavölgyi Szalon, a Budapest Bábszínház és a Budapesti Operettszínház hivatalos fotográfusa.

De dolgozott a Cervantes Spanyol Intézet, az Izraeli Nagykövetség rendezvényfotósaként is.

2013 januárjától Gálos Mihály Samuval önálló műtermet hozott létre Abrakadabrafotó néven.

Gyermekkorom óta tudom, hogy a fotózás varázslat. Elbújunk a gépünk mögé, ráhelyezzük a szemünket a keresőre és tőlünk függ, mikor exponálunk. A pillanat  megáll, az idő eltűnik, részesévé válunk egy olyan pillanatnak, ami egy sóhajtásnyi  idő után már történelem. A jó fotó a történelem részesévé teszi a nézőt az által, hogy hat rá ez a pillanat.

Hiszek abban, hogy az ihlet univerzális. Olyan, mint egy pillangó, amely mindnyájunkra rászáll – tőlünk függ, hogy képesek vagyunk-e látni, láttatni. Nem tarthatjuk magunkénak soha. Akkor válik értékessé, ha hagyjuk tovaszállni, hogy más is gyönyörködhessen benne.

***

Éder Verát, az egyik legsokoldalúbb, legszínesebben alkotót szeretném most bemutatni, akinek munkája, hivatása, szolgálata a fotográfia.

1996-ban kezdett el fotózni, Miskolcon a helyi napilapoknál volt tanuló, majd fotóriporter.

A színházi fotózást a Miskolci Nemzeti Színháznál kezdte, majd a Miskolci Opera Fesztivál fotográfusa lett, azóta is rendszeresen dolgozik velük. 2006-ban a fővárosba költözött, néhány évig  az Operaház fotósa volt.

Ebben az időszakban kezdte el a reklám és divatfotózást saját ötletei alapján.  Jelenleg az Budapesti  Operettszínház, a Budapest Bábszínház és a Rózsavölgyi Szalon hivatalos fotósa. 2013-tól az Abrakadabrafotó tagja, amit Gálos Mihály Samu fotóriporterrel alapítottak.

MEGHÍVÓ (Pdf. verzió)