2012. szeptember 10.

"VÁLOGATÁS A RENDŐRMÚZEUM GYŰJTEMÉNYÉBŐL" IDŐSZAKI KIÁLLÍTÁS

"VÁLOGATÁS A RENDŐRMÚZEUM GYŰJTEMÉNYÉBŐL"

2012. szeptember 10.- 2013. február 10.

Megnyitó: 2012. szeptember 10. (hétfő)  18 óra

A Rendőrmúzeum vándorkiállítása ízelítőt ad a múzeum Budapesten megtekinthető állandó kiállításaiból. A tárlat azzal a céllal került összeállításra, hogy minden olyan érdeklődőhöz közelebb vigye a Rendőrmúzeum kiállításait, akiknek – különböző okok miatt – nincs lehetőségük a múzeum személyes megtekintésére.

A „Matrica” Múzeumban megtekinthető kiállítást, a korabeli rendőrséget és annak feladatait bemutató, 1890-1949. között készült archív fotók és különböző rendőregyenruhák teszik színesebbé.

Sajtóanyag a kiállításról:

„VÁLOGATÁS A RENDŐRMÚZEUM GYŰJTEMÉNYÉBŐL”
időszaki kiállítás a százhalombattai „Matrica” Múzeumban

A „Matrica” Múzeumban 2012. szeptember 10-én (hétfőn) 18.00-kor kerül megnyitásra a „Válogatás a Rendőrmúzeum gyűjteményéből” című időszaki kiállítás. A megnyitó ünnepségen köszöntőt mond Vicze Magdolna PhD. a „Matrica” Múzeum igazgatója, a kiállítást megnyitja Kékiné Rozsnyai Éva a Rendőrmúzeum igazgatója.

A Rendőrmúzeumhoz minden évben számos megkeresés érkezik múzeumok, művelődési házak, civil szervezetek, rendőrkapitányságok stb. részéről, amelyekben a hazai rendőrséghez, illetve a Rendőrmúzeumhoz kötődő érdekes tárgyak, bűnügyek vándorkiállítás keretében történő bemutatását kérik. A felmerülő igények megfelelő színvonalú teljesítése érdekében a Rendőrmúzeum 2011. évben 14 tablóból álló vándorkiállítást állított össze. A mobil kiállítás tablóin – többek között – a hazai rendőrség talán leghíresebb nyomkövető kutyája, Kántor mellett a rendőrséghez kötődő tárgyak és gépjárművek (pl. konstábler bot, Zrínyi sisak, Moszkvics 407 típusú veterán rendőrautó stb.), korabeli- és napjaink legismertebb bűnügyei (Kiss Béla ügy, perecesi nikotinos gyilkosság, rendőrgyilkosság, Whisky-s ügy, Miskolci Bonny és Clyde ügy) kerülnek bemutatásra, ismertetésre. A tablókat a Whisky-s ügy és a Miskolci Bonny és Clyde ügy nyomozása során lefoglalásra került eredeti bűnjelekből összeállított válogatás egészíti ki.

A „Matrica” Múzeum 2000-ben már teret adott a Rendőrmúzeum „Amit a kábítószerekről tudni kell” című vándorkiállításának. A „Válogatás a Rendőrmúzeum gyűjteményéből” című kiállítást 2012. szeptember 10. és 2013. február 10. között tekintheti meg a nagyközönség hétfő kivételével naponta 10-17 óráig. A megnyitó keretén belül a közönség megtudhatja, és kipróbálhatja, hogy hogyan vesznek tenyérlenyomatot a rendőrség munkatársai…

A kiállítás helyszíne: Matrica Múzeum - 2440 Százhalombatta, Gesztenyés út 1-3.
Információ: Dobos Ágnes – T:06 30 9966 045, agnesdobos@matricammuzeum.hu
www.matricamuzeum.hu; www.policehistorymus.com

Sajtóanyag a kiállításról (pdf. verzió)

MEGHÍVÓ