2014. április 16.

Tudomány és technika - Energia, víz, föld... Mi lesz értékeink sorsa?

Április 16-án (szerdán) 17 órakor

Előadó: Dr. Hetesi Zsolt fizikus, tudományos főmunkatárs

Jöjjön el új előadás-sorozatunkra, szerezzen első kézből információt a tudomány világából!

Neves előadóktól érdekes témákat ismerhet meg a mindennapi életünket érintő kérdésekről, kutatásokról, újításokról, fejlesztésekről!

A „Matrica” Múzeum és Baráti Körének Tudomány és technika sorozatának” következő előadására április 16-án 17 órakor kerül sor. Ismét izgalmas téma kerül terítékre a meghívott előadó, Dr. Hetesi Zsolt fizikus, tudományos főmunkatárs tart előadást, a mindennapi életünket, földünket érintő témáról.

„Energia, víz, föld…Mi lesz értékeink sorsa? című előadásában feszegeti majd tárja elénk:

"Milyen nehéz is felfogni a mai ember számára, hogy milyen válságos helyzetben vagyunk, milyen nehézségekbe sodortuk magunkat saját életformánk következtében és annak folytathatóságának érdekében. Nemzedékünk meg fogja érni a körülöttünk lévő mesterséges világ fokozatosan gyorsuló, hatványozott ütemű összeomlását. A földünk energiaháztartásának fokozatos fogyása, egyensúly felborulása, a környezetszennyezés beláthatatlan következményekkel járhat. Kiszámíthatatlan  reakciókat idézhet elő, mint az erőszak, járványok vagy éhínség, ha nem vigyázunk. Bár a félelmetesnek tűnő állítások rendkívül merésznek, ugyanakkor félelmetesnek tűnnek. Mégis, ha végigjárjuk ennek a témának gondolatmenetét, nyilvánvaló lesz, hogy változás és változtatás nélkül élve a mai társadalom és annak minden jelenlegi tudása, képessége és vívmánya jórészt semmivé lesz, lakóival együtt."

A témáról többet tudhatunk meg Dr. Hetesi Zsolt fizikustól, aki rendkívül izgalmas előadásában tárja elénk mindennapi nélkülözhetetlen értékeinket és ezeknek sorsát.

Na és mi emberek mit is tehetünk.....?

Belépődíj: 500.-Ft/Fő

Meghívó (Pdf. verzió)