2012. december 19.

A HÓNAP HARMADIK SZERDÁJA - EGZOTIKUS UTAZÁSOK III.

PÁRATLAN SZERDÁK A "MATRICA" MÚZEUMBAN

ISMERETTERJESZTŐ ELŐADÁSSOROZAT

Ismeretterjesztő előadássorozatunk második félévben egzotikus utakra kalandozhatunk Perutól egészen az űrutazásig.

Belépőjegy: 300.- Ft

17 órakor

EGZOTIKUS UTAZÁSOK III.

–   KAJAKKAL AZ ÉSZAKI SARKKÖRÖN TÚL A JÉGTÁBLÁK KÖZÖTT –

előadó: Dr. Hegedűs Róbert

kajakos, világ- és Európa-bajnok,

olimpikon, hétszeres kajakvilágbajnok

A GYŐZTES SOSEM FÁRADT!

Kajakkal az északi sarkkörön túl a jégtáblák között a „Matrica” Múzeumban

A százhalombattai „Matrica” Múzeum Baráti Köre előadás-sorozatának következő előadója 2012. december 19-én 17 órakor Dr. Hegedűs Róbert kajakozó lesz. Az Egzotikus utazások témakörben ezúttal az északi sarkkörre utazhatnak el mindazok, akik ellátogatnak a 25 éves születésnapját ünneplő Múzeumba. Novemberben Farkas Bertalan az első magyar űrhajós jóvoltából az űrutazással ismerkedhetett meg a nagy létszámú hallgatóság.  Ezúttal Dr. Hegedűs Róbert hétszeres kajakvilágbajnok, olimpikon osztja meg élményeit, kalandjait, aki a sportkarrier után a jogi pályán találta meg a helyét a civil életben.

A sport által különleges expedíció részvevője lehetett. Miután felhagyott a versenysporttal, a Dél-Afrikai Köztársaság kajak-kenu szövetségének edzője lett. Itt ismerkedett meg Lewis Gordon Pugh-gal, az ismert angol környezetvédővel és tengerjogásszal, aki megkérte, hogy készítse fel egy északi-sarki kajakos expedícióra. A közös munkából barátság lett, és 2008. augusztus 25-én együtt indultak el az Északi-sarkra. Az expedíció célja, hogy felhívják a figyelmet a fogyó jégtáblákra, illetve a Föld veszélyben levő kincseire. Az ismert angol környezetvédővel az Északi Sarkkörön túl kajakozott, hogy felhívja a figyelmet a klímaváltozásra. Az expedíció teljesítette küldetését, mintegy ezer méterre a sarktól kitűzték a föld összes országának zászlaját, felhívván a figyelmet arra, hogy az Északi-sark mindenkié.

Dr. Hegedüs Róbert előadásán keresztül erre a különös nem mindennapi kalandra hívja meg az érdeklődőket a százhalombattai „Matrica” Múzeumban december 19-én, melyre sok szeretettel várják az érdeklődőket! Az előadásra a belépőjegy 300 Ft, mely az előadás helyszínén váltható.

MEGHÍVÓ (pdf. verzió)
Sajtóanyag (pdf. verzió)