2013. január 16.

A HÓNAP HARMADIK SZERDÁJA - EGZOTIKUS UTAZÁSOK IV. - ÚTKERESÉS SZÁZHALOMBATTÁTÓL A VÉRTESEN ÁT TABATINGÁIG

PÁRATLAN SZERDÁK A "MATRICA" MÚZEUMBAN

ISMERETTERJESZTŐ ELŐADÁSSOROZAT

Ismeretterjesztő előadássorozatunk második félévben egzotikus utakra kalandozhatunk Perutól egészen az űrutazásig.

Belépőjegy: 300.- Ft

17 órakor

EGZOTIKUS UTAZÁSOK IV.

ÚTKERESÉS SZÁZHALOMBATTÁTÓL A VÉRTESEN ÁT TABATINGÁIG

előadó: Szél Pál

a magyar veterán dzsúdósport jelentős alakja

önkormányzati képviselő

Útkeresés Százhalombattától a Vértesen át Tabatingáig

a „Matrica” Múzeumban

A „Matrica” Múzeum Baráti Körének ismeretterjesztő előadás-sorozata január 16-án 17 órakor folytatódik. Az űrutazás és az északi sarkköri utazás után ismét különleges témája lesz a sorozatnak. Az „Egzotikus Utazások” következő állomására Szél Pál, a magyar veterán dzsúdósport jelentős alakja, önkormányzati képviselő viszi el a hallgatóságot. Különleges élményeit osztja meg a közönséggel nem mindennapi belső utazásaival a „Matrica” Múzeumban.

Szél Pál - Egyszer hosszabb ideig remeteéletet élt. Miért tette?

Így fogalmazott a Százhalombattai Hírtükörnek adott interjúban:

„Sokat olvastam a nagy mesterekről, és megfogott, hogy időnként visszavonulnak, rendet tesznek magukban, csiszolják a technikájukat, mert semmi sem vonja el a figyelmüket. Három hónapot töltöttem a Vértesben, volt sátram, alapfelszerelésem, vittem tartós élelmiszereket is, emellett gombát szedtem, sőt, íjam is volt és lőttem magamnak húst. Néha elmentem a húsz kilométerre lévő faluba, ha nagyon kiéheztem kenyérre vagy tejre. Magamra voltam utalva, le kellett küzdenem sok akadályt, és tény, hogy megnyugodtam, közelebb kerültem magamhoz, jót tett a lelkemnek, de a megvilágosodás elmaradt. Azóta voltam egyszer az Amazonasnál is egy túrán, kint jártam Rio de Janeiroban, önvédelmet tanítottam az ottani rendőröknek, és amikor véget ért a tanfolyam, három hétre elmentem az őserdőbe. Természetesen volt indián vezetőm, mert egyedül egy fehér ember ott nem lenne képes életben maradni. Ott jöttem rá, hogy az analfabéta indiánok mennyire sokat tudnak: négy nyelvet beszélnek, emellett biztonságosan eligazodnak a természetben. De jártam Csángóföldön is, ahol újabb bölcsességeket merítettem az ottani emberektől!....”

Szél Pál a magyar veterán dzsúdósport jelentős alakjai, 4 danos, 100 kilogrammos masters versenyző. A sport területén számos hazai és nemzetközi elismerést, díjat nyert. A legfrissebb elismerést 2012 novemberében szerezte Miamiban a Judo Masters világbajnokságon, ahol kiválóan szerepelt.

A sport mellett oktat, céget vezet, politizál, évek óta Százhalombatta város önkormányzati képviselője.

Az egyik legrangosabb szakmai elismerést, a Vállalkozók Országos Szövetségének regionális Év Vállalkozója díját vehette át 2012 decemberében, a százhalombattai képviselő, cégtulajdonos.

A közönség megismerheti az előadáson Szél Pál útkeresését Százhalombattától a Vértesen át Tabatingáig.

MEGHÍVÓ, SAJTÓANYAG

Meghívó (pdf. verzió)