2013. február 20.

A HÓNAP HARMADIK SZERDÁJA - EGZOTIKUS UTAZÁSOK V. - A MAJÁK FÖLDJÉTŐL AZ AZTÉKOKIG

PÁRATLAN SZERDÁK A "MATRICA" MÚZEUMBAN

ISMERETTERJESZTŐ ELŐADÁSSOROZAT

Ismeretterjesztő előadás-sorozatunk második félévében egzotikus utakra kalandozhatunk Perutól egészen az űrutazásig.

Belépőjegy: 300.- Ft

A 25 éves születésnapját ünneplő

„Matrica” Múzeum és Baráti Köre tisztelettel  meghívja

Önt előadás-sorozatának következő programjára

időpont:

2013. február 20.  (szerda) 17 óra

EGZOTIKUS UTAZÁSOK V. - A MAJÁK FÖLDJÉTŐL AZ AZTÉKOKIG

–   PERU, KOLUMBIA, MEXICÓ –

előadó: Szigetvári József, világpolgár

Az előadást Szigetvári József Dr. Poroszlai Ildikó néhai múzeumigazgató emlékének ajánlja!

A MAJÁK FÖLDJÉTŐL AZ AZTÉKOKIG a „Matrica” Múzeumban

A „Matrica” Múzeum Baráti Körének ismeretterjesztő előadás-sorozata 2013. február 20-án 17 órakorfolytatódik. A közönség januárban megismerhette Szél Pál, a magyar veterán dzsúdósport jelentős alakjának útkeresését Százhalombattától a Vértesen át Tabatingáig.

Az „Egzotikus Utazások” következő állomására várják a hallgatóságot, ahol Szigetvári József Százhalombattán élő „világpolgár” osztja meg perui, kolumbiai és mexicói élményeit.

Szigetvári József a szó szoros értelmében „világpolgár”, ahogyan ő is vallja magáról. Nehéz lenne felsorolni, mi mindent csinált és csinál életében. Néhányat ebből: ha csak a százhalombattai Forrás Táncegyüttest említjük, sok minden jut eszünkbe, melynek alapítója, művészeti vezetője, a Magyarok Öröksége Alapítvány művészeti vezetője, a Nemzetközi Summerfest Folklórfesztivál igazgatója, a Magyar Fesztivál Szövetség tagja, a CIOFF Magyarországi alelnöke, a CIOFF nemzetközi Szervezet tagja, a Barátság Kulturális Központ igazgatója…. Hazai és nemzetközi szinten ismert és elismert szakember. Számos elismerésben és kitüntetésben részesült. Bejárta a Föld több kontinensét, országát a táncegyüttessel is. Betekintést nyerhetett a különböző kultúrákba határon innen és túl.

Utazásai során nemcsak a különböző országok folklórkincseit ismerhette meg, hanem a mindennapi ember életéről is képet kapott. Utazásai egy szeletét mutatja be hallgatóságának. Előadásában a maják földjétől az aztékokig kalauzol bennünket Peru, Kolumbia, Mexicó kultúráján, természeti szépségén keresztül.

Március 20-án Tisza László középiskolai tanár jóvoltából Kínába folytatódik az egzotikus utazás!

Tartsanak velünk egzotikus utazásaink következő állomásán!

Az előadás helyszíne: „Matrica” Múzeum – Százhalombatta, Gesztenyés út 1-3.

Információ: 06 309966 045, agnesdobos@matricamuzeum.hu

Meghívó!