2012. október 17.

A HÓNAP HARMADIK SZERDÁJA II. - EGZOTIKUS UTAZÁSOK I.

2012. október 17. 17 órakor

A HÓNAP HARMADIK SZERDÁJA II. - EGZOTIKUS UTAZÁSOK I.

PÁRATLAN SZERDÁK A "MATRICA" MÚZEUMBAN a hónap harmadik szerdáján

Ismeretterjesztő előadássorozatunk második félévben egzotikus utakra kalandozhatunk Perutól egészen az űrutazásig.

Belépőjegy: 300.- Ft

2012. október 17.

„TAJVAN, A TÁVOL-KELET CSODAGAZDASÁGA „
Előadó: Dr. Kubassek János a Magyar Földrajzi Múzeum igazgatója, geográfus

Kelet-Ázsia dinamikusan fejlődő országai, a "kistigrisek", Japán, a Koreai Köztársaság, Hongkong és Szingapúr gyakran szerepelnek a világlapok hasábjain.

Gazdasági eredményeik a megtorpanások ellenére is imponálóak, irigylésre méltóak.

A legtöbbet emlegetett sziget azonban Tajvan, melynek gazdasági eredményei mellett a Kínai Népköztársasággal való kapcsolata vált ki gyakori érdeklődést.

A tajvani tengerszoros két partján ugyanaz a nép él, de két külön világot és történelmi fejlődést, valamint társadalmi rendszert ismerhet meg az a szerencsés utazó, akinek módja nyílik ellátogatni ebbe a távoli, a közlekedés fejlődésével összezsugorodó Földön már könnyebben elérhető világba. Mindezt megismerheti az aki eljön az előadásra. Dr. Kubassek János geográfus nagy utazó repiti a látogatót ebbe a csodálatos egzotikus világba.

MEGHÍVÓ

Meghívó (pdf. verzió)