2009. január 21.

AZ „ANGOL BETEG" IGAZ TÖRTÉNETE

Január 21-én 17 órakor - a Magyar Kultúra előestéjén - a Tudományos Ismeretterjesztő Előadás Mindenkinek sorozat keretében Az "Angol beteg" igaz története - Almássy László, a Szahara-kutató címmel Dr. Kubassek János geográfus, a Magyar Földrajzi Múzeum igazgatója tart úti beszámolót a "Matrica" Múzezumban.

A Szahara bűvöletében című talán legizgalmasabb könyvében Dr. Kubassek János nyomon követi a kilenc Oscar-díjjal kitüntetett film, Az angol beteg főhőse, a sivatagkutató Almásy László gróf életútját. A szerző úgy véli, földrajzi felfedezőről csupán az írhat hitelesen, aki végigjárja annak teljes útvonalát. Ő megtette. Nem csak könyve lebilincselő, de utazásairól szóló úti beszámolója is igen csak annak ígérkezik.

Meghívó (pdf verzió)