2009. december 3.

Helytörténeti verseny Dr. Poroszlai Ildikó emlékére

A százhalombattai „Matrica” Múzeum helytörténeti versenyt hirdetett kétfős csapatoknak VÁROS A „KATTINTOTT FÉNYKORSZAKBAN” címmel Dr. Poroszlai Ildikó emlékére. Százhalombatta 2010-ben ünnepli várossá nyilvánításának 40. évfordulóját, ebből az alkalomból hívtuk versenyezni 9. és/vagy 10. osztályos tanítványaik csapatait 2009. december 3-án 14 órára. Egy iskolából több csapat is jelentkezhetett, a százhalombattai Arany János Általános Iskola és Gimnázium, a Széchenyi István Szakközépiskola és Gimnázium, illetve a dunaújvárosi Rudas Közgazdasági Szakközépiskola és Kollégium tanulói mérik össze a tudásukat. A felkészüléshez Balpataki Katalin, a Múzeum történésze biztosított írásos anyagot a város történelmének erről a szakaszáról.

A zsűri elnöki posztját a Pro Urbe Százhalombatta díjas Mitták Ferenc tölti be.