2014. június 21.

MÚZEUMOK ÉJSZAKÁJA - EXTRÉM DIMENZIÓK A "MATRICA" MÚZEUMBAN!

MÚZEUMOK ÉJSZAKÁJA - EXTRÉM DIMENZIÓK A "MATRICA" MÚZEUMBAN! (2014. június 21.)

16 - 24 óráig! Idén is országszerte több mint háromszáz helyszínen várják több ezer programmal az érdeklődőket!

A Százhalombattára érkezőknek különlegességekkel szolgálnak a Múzeum munkatársai.

EXTRÉM DIMENZIÓK! AZ ŐSKORTÓL – VASARELY-IG a Múzeumok éjszakáján

2014. június 21-én 16-24 óráig a százhalombattai „Matrica” Múzeum az érdi Magyar Földrajzi Múzeummal együttműködve várja a látogatókat. Ezen az éjszakán országszerte a Szent Iván éjhez igazodva az idén is több mint háromszáz helyszínen közel 4000 programmal készülnek! Koncertek, bemutatók, kézműves foglalkozások, rendhagyó tárlatvezetések fogadják az éjszakázni vágyókat.  Budapesten tizenkettedik, vidéken pedig tízedik alkalommal szervezi meg az Emberi Erőforrások Minisztériumának Kultúráért Felelős Államtitkársága a közkedvelt Múzeumok Éjszakáját. A Magyar Turizmus Zrt. is együttműködik a vidéki kiállítóhelyekkel, szálláshelyekkel, kedvezményes csomagajánlatokkal várják a turistákat. A nagyszabású rendezvénysorozatot a Magyar Alkotóművészeti Közhasznú Nonprofit Kft. valósítja meg.

A „Matrica” Múzeum és a Magyar Földrajzi Múzeum munkatársai különleges programokkal várják a látogatókat! A Múzeum a látogatók számára ingyenesen körjáratot biztosít, óránként közlekedik a busz a két intézmény között. Minden órában a „Matrica” Múzeum elől, minden óra 30 perckor a Földrajzi Múzeum elől indul a busz. A programok úgy követik egymást, hogy mindenkinek legyen lehetősége mindkét helyszínen részt venni a főbb eseményeken. Azoknak, akik szívesen tartanak velünk éjszakába nyúlóan, a százhalombattai Hotel Training a két Múzeum látogatói ingyenjegyének felmutatásával kedvezményes áron biztosít szállást és wellness szolgáltatást.

"Extrém Dimenziók – Művészetet mindenkinek" címmel a „Matrica” Múzeum Vasarely kiállítása, előadás, művészterepauta foglalkozása, koncert várja a látogatókat. A program 17 órakor kezdődik kézműves foglalkozással, 19 órakor a Barakoo Ütőegyüttes interaktív koncertjére kerül sor a római kori emlékek között a múzeumkertben. 21 órakor „A világ Vasarely szemével” – időszaki kiállításunkhoz kapcsolódó művészetterapeuta foglalkozással folytatódik az éjszaka,   majd  23 órakor a „Terek, emberek, évezredek” állandó kiállításban tárlatvezetéssel zárul.

A Magyar Földrajzi Múzeumban 3276 EXPEDCIÓS NAP, A MÚZEUMALAPÍTÓ GEOGRÁFUS ÚJRAOLVASVA  c. kiállítás megnyitóra, a Harmónia Vegyeskar  műsorára, a Múzeumkertben pedig   előadásokra hívogatják az érdeklődőket.

Töltsék velünk ezt az éjszakát, éljék át az „Extrém Dimenziókat”!

Információ:  T: 06 30 9966 045, agnesdobos@matricamuzeum.hu

Helyszínek:

„Matrica” Múzeum

2440 Százhalombatta –­ Gesztenyés út 1-3.

www.matricamuzeum.hu; www.facebook.com/matricamuzeum

Magyar Földrajzi Múzeum Érd

2030  Érd, Budai út 4.

www.foldrajzimuzeum.hu

A Magyar Földrajzi Múzeum programja itt érhető el:

Szállás:

Hotel Training

2440. Százhalombatta, Augusztus 20. u.

www.hoteltraining.hu

Meghívó (Pdf. verzió)