2012. december 18.

POROSZLAI ILDIKÓ EMLÉKÉRE - HELYTÖRTÉNETI VETÉLKEDŐ

POROSZLAI ILDIKÓ EMLÉKÉRE - HELYTÖRTÉNETI VETÉLKEDŐ (2012. december 18.)

A „Matrica” Múzeum 2012. december 6-án rendezi Poroszlai Ildikó helytörténeti vetélkedőjét középiskolás tanulóknak. A vetélkedő témája: 25 éves a "Matrica" Múzeum.

A vetélkedő előkészületei a facebookon fognak zajlani, ahol folyamatosan kapják az instrukcókat, feladatokat. A csapatok megmérettetésére a Múzeumban kerül sor, ahol az előkészületek ideje alatt szerztett tudást, tapasztalást kamatoztathatják a diákok.

FELHÍVÁS!

Poroszlai Ildikó Helytörténeti Vetélkedő középiskolásoknak 2012
A hagyományoknak megfelelően a százhalombattai „Matrica” Múzeum – fennállásának 25. évfordulója alkalmából és tisztelegve a múzeum alapítója és első igazgatója előtt – 2012-ben ismét megrendezi a Poroszlai Ildikó Helytörténeti Vetélkedőt.

A vetélkedő célja: Olyan 10 percben előadható prezentáció készítése, amely bemutatja vagy a „Matrica” Múzeum 25 éves történetét, vagy Százhalombattát 1987-ben, vagy a múzeumot mint intézményt
A vetélkedő résztvevői: középiskolás diákok kétfős csapatban

A vetélkedő időpontja: 2012. december 18. 10 óra
Jelentkezési határidő: 2012. november 30.

A vetélkedőre az alábbi témakörökhöz kapcsolódó pályaműveket várjuk:
25 éves a „Matrica” Múzeum
Százhalombatta 1987-ben

A MÚZEUM (a múzeum általában) mint közgyűjteményi intézmény
A pályázat értékelésének szempontjai:
•    A téma kidolgozottsága
•    Saját kutatás, megfigyelés szerepeltetése
•    Saját fénykép- és videofelvételek alkalmazása
•    A pályamű szerkezete, stílusa, esztétikai jellemzői
•    Az előadó(k) teljesítménye

Jelentkezéskor a jeligét, a választott témakört, a pályamű címét, a beküldő iskola nevét, címét, a szerző/szerzők nevét, valamint a felkészítő tanár nevét kérjük elküldeni az info@matricamuzeum.hu címre!

A szükséges technikai eszközöket a „Matrica” Múzeum biztosítja. (Az előadó igénybe vehet segítséget - pl. prezentáció léptetése - tanulótársa vagy felkészítő tanára által.)

A nyertesek egy-egy Tablet PC-t kapnak ajándékba, a prezentációkat feltesszük az internetre (honlap, Facebook). A győztesek iskolája egy éven keresztül tulajdonosa lesz a vetélkedő vándorkupájának.

A pályamunkák elkészítéséhez sok sikert kívánunk és várjuk a diákok jelentkezését!

Felhívás (pdf. verzió)