2014. február 19.

TUDOMÁNY ÉS TECHNIKA - A MAGYAR NYELV AZ INFORMATIKA KORÁBAN

2014. február 19. (szerda) 17 órakor

Előadó: dr. Balázs Géza nyelvész, néprajzkutató, egyetemi tanár

Az élő nyelvek a használatban változnak. Ezeket a változásokat a technológiák is befolyásolják. Okunk van föltételezni, hogy a modern információs technológiák jelentősen átalakítják kultúránkat, viselkedésünket, nyelvünket. A már folyamatban lévő változásokra hívja fel a figyelmet az előadó.

Balázs Géza nyelvész és néprajzkutató, az ELTE Mai Magyar Nyelvi Tanszékének professzora, számos könyv szerzője, tudományos-ismeretterjesztő televíziós és rádiós műsorok (Tetten ért szavak) szereplője.

Jöjjön el új előadás-sorozatunkra, szerezzen első kézből információt a tudomány világából!

Neves előadóktól érdekes témákat ismerhet meg a mindennapi életünket érintő kérdésekről, kutatásokról, újításokról, fejlesztésekről!

Belépőjegy: 500.-Ft

Meghívó (Pdf.verzió)