2013. OKTÓB1-ig VÁRJUK LÁTOGATÓINKAT A RÉGÉSZETI PARKBA!

(2013. április 1.)

A RÉGÉSZETI PARK  ÚJRA GAZDAG PROGRAMOKKAL

VÁRJA A LÁTOGATÓKAT!

Magyarország első őskori szabadtéri múzeuma a különleges őskori hangulatot idéző Park az idén is sok érdekes kalandot ígér a látogatóknak. A szezonban gazdag programok, szolgáltatások várják a történelmet, régészetet kedvelőket egyénileg és csoportosan.

A több ezer éves múltat idéző őskori Parkban megismerhetik az őskorban élt emberek környezetét, építkezését, mindennapjait.  Elkészíthetik használati tárgyaikat, eszközeiket és ékszereiket is.

A munkatársak korhű viseltbe öltözve fogadják a látogatókat megidézve a kor hangulatát. Sőt bepillantást nyerhetnek abba is: vajon hogyan telhetett akkoriban egy-egy nap?

A százhalmok, a városnak nevet adó vaskori halomsírok, melyek közül néhány már messziről is észrevehető, az előkelők sírkamráit rejtik. Az egyik feltárt, 2700 éves tölgyfából épített folyosós sírkamrát eredeti helyén tekintheti meg a látogató, ahol többnyelvű ismeretterjesztő film segítségével megismerheti a régmúlt korszak temetkezési szertartását.

Az érdeklődők kipróbálhatják az őskori mesterségeket, megkóstolhatják a korabeli receptek alapján készített ételeket és az őskori lepényt.

2013-ban is április 1-jétől október 31-ig várjuk Önöket hétfő kívételével naponta 10-18 óráig!

Csoportoknak szolgáltatások bejelentkezés alapján!

Már most tervezze programját, kirándulását Magyarország első őskori szabadtéri Múzeumában!

A Régészeti Park mellett megtekintheti a "Matrica"Múzeumot is!

Bejelentkezési lapot talál honlapunkon ide kattintva is!

Várjuk csoportok bejelentkezését gazdag szolgáltatást nyújtva a jövőben is!

Legyenek a vendégeink!

Tekintse meg ajánlatunkat!