CSALÁDI NAP - „A fák és cserjék napja”

(2009. június 21.)

Június 21-én (vasárnap) 10-17 óráig a százhalombattai Régészeti Parkban az őskori épületek hiteles másolatai között korabeli viseletben fogadják a látogatókat! Ezen a napon közelebbről megismerkedhetnek az őshonos növények, fák ősi fajtáival. Egész nap kicsiknek, nagyoknak különleges bemutatók, kézműves foglalkozások szolgálják a tartalmas élményszerű kikapcsolódást!

10 órakor a látogatók által kedvelt módon a Régészeti Park felfedezésére indulhatnak a családok.
Délelőtt 10–11 óra és délután 13-17 óra között a kézműves foglalkozáson közelebbről megismerkedhetnek az ősi fafajtákkal. Az érdeklődők a sokoldalú, az őskorban is használt tölgyfa, tatárjuharos és mogyoró megismertetése céljából, mikroszkóp vagy kézi nagyító alatt fognak levelet és termést vizsgálni, évgyűrűt számolni. A kézműves foglalkozáson kipróbálhatják a bőrszütyő és a különleges hangot adó zúgattyú készítését is. Egyszerű fajátékokat foghatnak majd a kezükbe a gyerekek. A nagyobbak bodzasípot készíthetnek, melyet meg is szólaltathatnak. A kitartóak, puhafa és keményfa dörzsölésével megpróbálhatnak tüzet gyújtani. 12.30 órától különleges római kort megidéző ételkóstolón vehetnek részt, ahol „Húsos egytálételt” kínálnak a látogatóknak. Római kori recept alapján az almás, húsos ragut szabadtűzön készítik. Egész nap őskori rekonstruált kemencében sütött lepényt kóstolhatnak azok, akik szeretik a különleges ízeket.

Egésznap látogatható a 2700 éves feltárt halomsír, ahol megismerhetik a kor temetkezési szertartását.

Meghívó (pdf verzió)

A budapesti Vigadótérről induló szárnyas hajóval is ellátogathatnak Százhalombattára, megcsodálva a Dunán a Dél-Budai Kistérség szépségét és természeti értékeit!

A szervezők minden érdeklődőt sok szeretettel várnak a Családi Napokra szeptemberig minden hónap harmadik vasárnapján!

Legközelebbi rendezvény a Régészeti Parkban:
Július 19. 10-17 óráig Családi Nap - „A RÉGÉSZET NAPJA”

Dobos Ágnes - „Matrica” Múzeum

A rendezvény helyszíne: Százhalombatta, Poroszlai Ildikó u. 1., T: 06 23 350 537

Információ: 06 30 9966 045, 06 23 354 591/15m