CSALÁDI NAP - JÁTSZUNK ŐSKORT! HÁZRÓL HÁZRA! ÉPÍTSÜNK EGYÜTT!

(2008. június 15.)

2008. június 15-én (vasárnap) 10-17 óráig

Június 15-én ismét őskori kalandozásra várják az érdeklődőket a százhalombattai Régészeti Parkban. A különleges őskori környezetben bepillantást nyerhetnek az őskori ember életterébe, kipróbálhatják az őskori mesterségeket, és megkóstolhatják a korabeli receptek alapján készített ételeket és a lepényt. Várják a történelmet, régészetet, kedvelőket a XII. Családi Napok rendezvénysorozatának második rendezvényére, ahol az őskori építési módokkal, technikákkal ismerkedhetnek meg.
10-12 óráig a Régészeti Park felfedezésére indulhatnak azok, akik szakavatott vezetővel szeretnék bejárni a parkot. 10-12 óra és 14.30 – 17.00 óra között a kézműves foglalkozáson az „Ősi építési módok kipróbálására” lesz lehetőség. Építhetnek faágakból szárnyékot (kunyhót), készíthetnek vesszőfonattal és tapasztással kemencét és házmakettet. A jó munka eredményeként elvihetik haza az elkészített tárgyakat. 12.30 – 13.00 óráig az ételkóstolón a közkedvelt sörös lencsét kínálják a gasztronómiát kedvelőknek, egész nap rekonstruált kemencében, helyben készült őskori lepényt kóstolhatnak. 13.30 – 14.30 óráig a biatorbágyi Prospero Inasok bábcsoportja szórakoztatja „Báb- varieté” műsorával a nagyérdeműt. A kicsik, és nagyok számára élvezetes bábjátékot ritmusos zene fűszerezi némi humorral. A nap folyamán az érdeklődők kipróbálhatják, a házfalak javítását agyagtapasztással. A korszakot bemutató tablókiállítás az őskori építési módokkal. 11 órától a feltárt 2700 éves halomsír látogatható, ahol megismerhető a vaskori ember temetkezési szertartása. A következő Családi Napon július 20-án a régészettel ismerkedhetnek meg a látogatók! Augusztusban a régészeti növénytannal és szeptemberben, a Régészeti Parkban folyó textilkísérletekkel, a viselettörténettel. Érdemes részt venni az őskori időutazásban a többi Családi Napon is, ahol együtt kalandozhatnak a régészet, a régészeti növénytan, a textilkísérletek és a viselettörténet területein.

A szervezők minden érdeklődőt sok szeretettel várnak!

Meghívó (pdf verzió)