Játék napja - "Egyet a tizenötből"

(2011. június 19.)

2011. június 19-én (vasárnap) 10–17 óráig

JÁTÉK A CSALÁDI NAPON KICSIKNEK ÉS NAGYOKNAK!

A Régészeti Park 15. születésnapja alkalmából tizenötféle őskori kézműves tevékenységgel készülnek a múzeum munkatársai. Ezek közül a látogatók egyet-egyet kihúzhatnak a szerencsezsákból, s készíthetnek őskori tárgymásolatokat, makettet, játszhatnak öltöztető babával vagy memóriajátékkal, színezhetnek őskori témájú rajzokat.

Ez a 15 tárgy és technika színes képet fest az őskorról, a Régészeti Parkban folyó munkáról. Poncolhatnak, készíthetnek ékszereket, csiszolhatnak csontot és még sok-sok őskori mesterséget próbálhatnak ki kicsik és nagyok.

A kézműveskedés mellett a nap a közös családi játékoké is.
A nagyobbak A 15 lépés a vaskorban című társasjátékkal játszhatnak, mely a korszak életmódjának elemeit eleveníti fel egy sókereskedő kalandos utazásai során.

A kisebbek természetes – ősi – anyagokból „megépített” akadálypályán kúszhatnak-mászhatnak, bújócskázhatnak.

Délelőtt, délután tárlatvezetés a Régészet Parkban!

11 órától a 2700 éves feltárt halomsír látogatható!
 Ebédre korabeli recept alapján készült ételkóstoló!
Őskori kemencében sütött lepény.

Információ: Dobos Ágnes
T: + 36 30 9966 045, 06 23 354 – 591