NYÁRI TÁBOR AZ ÁRVÍZKÁROSULT GYEREKEKÉRT II.

(2010. augusztus 23.)

Az elmúlt hetek időjárása sok-sok településnek, családnak, gyermeknek tette nehézzé, kilátástalanná az életét. Az árvíz és a belvíz sújtotta vidékeken pillanatok alatt semmisült meg életek korábbi munkája és a jövőt biztosító termés. A „Matrica" Múzeum kollektívája - együtt érezve az ott élő emberekkel - kezdeményezte Százhalombattán kétszer ötnapos nyári tábor (2010. július 5-10-ig és augusztus 23-28-ig) megrendezését árvízkárosult, illetve hátrányos helyzetű észak-magyarországi települések általános iskolásainak 20-25 fő részére. Az első táborban tiszaberceli és paszabi gyerekek, a másodikban edelényi kisdiákok vesznek részt. Tudjuk, hogy a településeken élőknek sokat jelentenek a pénzbeli és tárgyadományok, de a gyerekek számára fontosabb lehet az élményekben gazdag nyári szünidő. Ehhez a kezdeményező „Matrica" Múzeum vállalta a tábor teljes szervezését, a gyerekek felügyeletét, Százhalombatta és történetének bemutatását sok élménydús programmal, foglalkozással. A kezdeményezéshez az Önkormányzat, cégek, intézmények, szervezetek és helybéli lakosok csatlakoztak támogatásukkal, felajánlásukkal. Bízunk abban, hogy a hozzánk érkező gyerekek, ha csak egy rövid időre is, elfelejthetik nehéz helyzetüket, és gondtalanul élvezhetik a százhalombattaiak vendégszeretetét.