Kutatók Éjszakája a Régészeti Parkban 2014

(2014. szeptember 26.)

Tudomány Fesztiválköntösben!

18-21 óráig

Ön is lehet kutató ezen az éjszakán, ha velünk tart!

A látogatók ezen az éjszakán több tudományággal ismerkedhetnek meg a Régészeti Parkban. Bepillantást nyerhetnek a archeobotanikus, a régész, a restaurátor, a biológus és az antropológus tudományos tevékenységeibe.

Megismerhetik a mikroszkóp alatti világot, láthatnak több ezer éves búza maradványt, vizsgálhatják a polleneket is. Restaurátor segítségével újra életre kelthetik a tárgyakat, az antropológussal pedig a régészeti korú emberek titkait is megfejthetik. Vezető segítségével sétát tehetnek a parkban, megismerve az őskor épitkezését, környezetét, temetkezési szokásait, a 2700 évvel ezelőtti halomsíros kultúra idejét.

www.kutatokejszakaja.hu

Meghívó (Pdf. verzió)